Radosne przedszkole XXII edycja

studium_logo

zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla opiekunów/wychowawców/asystentów, dyrektorów przedszkoli oraz przedszkolaków, pod nazwą

Radosne przedszkole XXII edycja

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 17 września 2020 r. do 15 lutego 2021 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Radosne przedszkole” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest udoskonalanie i usprawnianie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci. Przedszkole powinno rozwijać kreatywność dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań oraz integrować poprzez wspólną zabawę i naukę.
  2. Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Radosne przedszkole” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: „Radosne przedszkole”

1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania. Praca nad ciałem, głosem i przestrzenią. Zajęcia teatralne wykorzystują naturalną skłonność dziecka do zabawy i naśladowania. Ocena jury na podstawie prac plastycznych/video/sprawozdań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przeprowadzenie spotkań z przedstawicielami Policji/Straży Pożarnej/Pogotowia Ratunkowego/organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu (zasady ruchu drogowego), zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp. Ocena na podstawie informacji z wykonanych przedsięwzięć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych. Ocena na podstawie wyników, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Przeprowadzenie dnia talentu w przedszkolu, podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne… Ocena na podstawie wyników głosowania/prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Zorganizowanie w ramach ogólnoprzedszkolnego dnia sportu międzygrupowych rozgrywek sportowych, w kilku wybranych dyscyplinach. Ocena na podstawie wyników/prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Pogadanka z dziećmi na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych. Ocena jury na podstawie prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Zorganizowanie, w ramach tygodnia Polska Złota Jesień (może to być inna pora roku, zależnie od czasu, w jakim będzie realizowane zadanie), ogólnoprzedszkolnego konkursu na przygotowanie prac plastycznych/zdjęć pt. Jesienny spacer , gdzie zwycięzcę wyłonią przedszkolaki poprzez głosowanie. Ocena na podstawie prac plastycznych/zdjęć oraz zestawienia głosów, przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Zorganizowanie w ramach tygodnia Kubusia Puchatka (bądź innego, wybranego przez przedszkole bohatera) konkursu na wykonanie maski postaci bajkowej. Ocena na podstawie prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu z motywem przewodnim: „Mój/moja ulubiony/a Pan/Pani z przedszkola”. Ocena na podstawie informacji/prac plastycznych/zdjęć przesłanej do jury przez przedszkole.
  10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Radosne przedszkole” który w okresie od 17.09.2020 r. do 17.12.2020 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Zapisy na kurs przyjmowane są do 17 września 2020 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje przedszkoli o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie pracownicy oraz dyrektorzy przedszkoli.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez przedszkole należy przesyłać do jury sukcesywnie do dnia 15 lutego 2021 r.
  • Adres jury konkursu „Radosne przedszkole” Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@radosne-przedszkole.com.pl

Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!